eurohockey.pl Proces

Równowaga to spokój

analizator składu ciała

Jak już wcześniej zostało wspomniane, dietetyk to nie jest osoba zajmująca się tylko jednostkami chorobowymi. To także specjalista przygotowujący jadłospisy skierowane do określonej grupy społecznej.

Także dostosowujący i wykorzystujący własną wiedzę do przygotowania najlepszych rozwiązań dla osób będących w specyficznej dla siebie sytuacji. Należy pamiętać, że jesteśmy inni, każdy z nas ma odmienny typ budowy ciała, prowadzi inny tryb życia.

Dlatego też potrzebuje zupełnie innego sposobu odżywiania. Po mimo, iż wydaje nam się, że jemy zdrowo i odpowiednie posiłki spożywamy, to co jakiś czas odczuwamy różnego rodzaju, niby drobiazgi, a jednak sygnały organizmu, że dzieje się coś złego.

Czy to powstający zajad w kąciku ust, czy też skurcz w nodze, czasami białe plamki na paznokciach, to wszystko to sygnały, jakie wysyła nasz organizm. Mówi nam, że brakuje witamin, że zachwiane są ich proporcje.

A potrzeby są przecież jasno określone. Potrzebujemy wszystkich witamin i składników odżywczych tak, aby prawidłowo funkcjonować.