eurohockey.pl Proces

Równowaga to spokój

https://www.taknaturze.pl/pl/c/Dodatki-i-Akcesoria/160

Jak już wcześniej zostało wspomniane, dietetyk to nie jest osoba zajmująca się tylko jednostkami chorobowymi. To także specjalista przygotowujący jadłospisy skierowane do określonej grupy społecznej.

Także dostosowujący i wykorzystujący własną wiedzę do przygotowania najlepszych rozwiązań dla osób będących w specyficznej dla siebie sytuacji. Należy pamiętać, że jesteśmy inni, każdy z nas ma odmienny typ budowy ciała, prowadzi inny tryb życia.

Dlatego też potrzebuje zupełnie innego sposobu odżywiania. Po mimo, iż wydaje nam się, że jemy zdrowo i odpowiednie posiłki spożywamy, to co jakiś czas odczuwamy różnego rodzaju, niby drobiazgi, a jednak sygnały organizmu, że dzieje się coś złego.

Czy to powstający zajad w kąciku ust, czy też skurcz w nodze, czasami białe plamki na paznokciach, to wszystko to sygnały, jakie wysyła nasz organizm. Mówi nam, że brakuje witamin, że zachwiane są ich proporcje.

A potrzeby są przecież jasno określone. Potrzebujemy wszystkich witamin i składników odżywczych tak, aby prawidłowo funkcjonować.