eurohockey.pl Proces

Docenić minimalizm

www.chicmagazine.pl

Nie zawsze trzeba mieć dużo, aby zrobić duże wrażenie. Dotyczy to również aranżowania wnętrz, choć nie wszyscy zdają się to rozumieć. Bardzo ciekawą odnogą nurtu nowoczesnego wystroju jest prąd minimalistyczny. Sprawdza się on doskonale w kuchni, czemu chcemy teraz poświęcić chwilę. Korzenie tego podejścia do dekoracji pomieszczeń są w Japonii, jednakże na europejskim gruncie również poczyna sobie ono całkiem śmiało.

Ludzie, którzy wiele czasu spędzają poza domem i spożywają posiłki głównie w restauracjach chętnie sięgają po ten właśnie styl. Zachowuje on bowiem wszystkie typowe funkcje kuchni, równocześnie sprawiając, że wtapia się ona w całość lokalu. Minimalistycznie urządzona kuchnia jest funkcjonalna i daje sporo przestrzeni. Jeśli ktoś lubi pichcić i robi to często, także doskonale się w niej odnajdzie. Taniec przy garnkach i miskach będzie znacznie łatwiejszy, kiedy wszystko będzie miało swoje miejsce.

Im mniej elementów dekoracyjnych, tym łatwiej utrzymać porządek zarówno wśród kuchennych przyborów, jak i gromadzonych produktów. Z uwagi na pomniejszone gabaryty mebli opcja minimalistyczna sprawdzi się w niedużych mieszkaniach. Pod względem wizualnym w takiej kuchni dominują proste bryły geometryczne. Prostokąty, kwadraty i owale. Blaty są wykonane z gładkiego kamienia, urządzenia AGD takie jak okapy czy lodówki z błyszczącej stali.

Jeśli chodzi o kolory mamy sporo srebra, bieli oraz błękitu. Całość wygląda na swój sposób skromnie, ale równocześnie ma w sobie coś przykuwającego uwagę.