eurohockey.pl Proces

Kuchnia otwarta – ceniony trend

akcesoria do piekarników amica

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na to, by stosować w domowych wnętrzach rozwiązania architektoniczne, które jeszcze kilkanaście lat temu były rzadkością lub nie pojawiały się wcale. Polska ma w tej materii pewne opóźnienia, choćby dlatego, że przez parędziesiąt lat PRL-u była odcięta od trendów zachodniego designu, a socrealizm nie sprzyjał nowoczesnym stylizacjom.

Teraz wszystko zaczęło się zmieniać, a Polacy otwierają się na to, co nowe i osadzone we współczesnej filozofii dynamicznego wnętrza. Kuchnie są tu ciekawym polem do popisu, więc dekoratorzy starają się wzbogacić je o interesujące i funkcjonalne elementy.

Idea kuchni otwartej wpisuje się w koncepcję domu lub mieszkania przestronnego. Salon płynnie przechodzi w pomieszczenie kuchenne, całość stanowi w gruncie rzeczy jedną bryłę, co powoduje, że życie rodzinne ogniskuje się wokół kuchni.

Przyrządzanie posiłków może zamienić się w domowy rytuał, angażujący wszystkich mieszkańców, a także gości. Oczywiście nie wszyscy są gotowi na taką otwartość – może pojawić się skrępowanie, zwłaszcza że w tych warunkach niczego nie da się ukryć.

Ewentualny bałagan będzie od razu widoczny, więc warto pamiętać o regularnym myciu naczyń i nie zawalaniu blatów produktami. Bardzo fajnym i nowoczesnym rozwiązaniem w przypadku kuchni otwartych jest zlokalizowanie na środku, niejako w połowie drogi pomiędzy częścią pokojową a kuchenną, dużego stołu z krzesłami.

Przy nim można spożywać codzienne posiłki, a także sadzać gości podczas przyjęcia lub domówki.