eurohockey.pl Proces

DIY – ręcznie malowane bieżniki i serwety

Bieżniki i serwety idealnie nadają się do dekoracji domu. Potrafią nadać mu indywidualny charakter i podnieść walory estetyczne. Ciekawym rozwiązaniem są ręcznie malowane dekoracje, takie jak wspomniane wcześniej bieżniki i serwety. W zależności od zdolności manualnych i plastycznych oraz zasobności portfela, można zdecydować się na dekoracje ręcznie malowane, które można kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych lub podjąć wyzwanie i wykonać taką dekorację własnoręcznie.

Ręcznie malowane bieżniki i serwety nadają się nie tylko do mieszkań i domów urządzonych w stylu tradycyjnym lub rustykalnym, wypełnionym antykami. Odnajdą także swoje zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach, podkreślając charakter zarówno samego mieszkania, jak i jego właściciela. W celu wykonania takiej dekoracji własnoręcznie, trzeba zdobyć odpowiednią serwetę lub bieżnik. Najlepiej jeśli będzie to materiał jednokolorowy i bez zdobień.

Dzięki temu możliwe będzie zagospodarowanie całej przestrzeni zgodnie z własną fantazją. Idealnym materiałem będzie len lub bawełna. Prace należy rozpocząć od zaprojektowania wzoru na papierze lub kalce. Następnie projekt należy przenieść na materiał.

Do malowania najlepiej użyć cienkich pędzli z małą ilością włosia. Dzięki temu uniknie się poplamienia materiału, co mogłoby skończyć się zniszczeniem całego dzieła. Dodatkowe szczegóły na rysunkach warto wykonać specjalnymi pisakami do tkanin. Dzięki nim dorysowywanie detali będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

Na końcu pozostaje satysfakcja, że tak wykonanej i tak wyglądającej dekoracji mieszkania, nie ma nikt inny jak tylko autor.