eurohockey.pl Proces

Czy trzeba nowocześnie?

https://www.amica.pl/produkty/kuchnie-wolnostojace/elektryczne

Ilu ludzi, tyle gustów i poglądów na to, jak powinno wyglądać wnętrze. Nie da się ukryć, że w tej chwili najbardziej cenione są aranżacje nowoczesne, którym chcemy poświęcić te wpisy.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdy jest gotów na to, by w swojej kuchni silnie zaakcentować modernistyczne rozwiązania. Modernizm jest tutaj słowem-kluczem, albowiem wszystkie projekty nowoczesnych mebli (nie tylko kuchennych) mają swoje korzenie właśnie w modernizmie.

To nurt w sztuce, który zakłada, że formę przedmiotu determinuje funkcja, jaką ma on spełniać. Pojawia się zatem oszczędne wzornictwo, minimalizm oraz modułowa konstrukcja.

Sięgając po takie nowoczesne opcje musimy liczyć się z tym, że kuchnia nie będzie tak przytulna jak ta, którą pamiętamy z dzieciństwa. Niektórzy twierdzą wręcz, iż zaczyna ona przypominać laboratorium, co mimo wszystko wydaje się lekką przesadą.

Wszak wykorzystanie nawet bardzo nowoczesnych mebli i sprzętu AGD nie zmienia przeznaczenia kuchni i jej funkcji, które pozostają niezmienne. Przecież w futurystycznej szafce znajdzie się ta sama mąka i ten sam makaron, który znalazłby się w bardziej tradycyjnym meblu.

To, czy ktoś zdecyduje się na modernistyczne podejście do wnętrza kuchennego jest sprawą całkowicie indywidualną. Ze swojej strony możemy jedynie zauważyć, iż nowoczesny styl sprzyja swobodzie aranżacyjnej.

Różne motywy można łączyć ze sobą, co potrafi dać bardzo interesujące rezultaty. Punktem krytycznym mogą być koszty, albowiem nowoczesne sprzęty wciąż pozostają relatywnie drogie.