eurohockey.pl Proces

Czy pamiętamy o oponach?

stator quad

Bardzo często jest tak, że dbamy o samochód, dokładamy wszelkich starań, aby był czysty, żeby jego wyposażenie było jak najlepsze. Jeździmy na przeglądy, a jeśli coś nie działa tak jak powinno, to jak najszybciej staramy się poszukać mechanika, który pomoże nam rozwiązać ten problem. Ale czy pamiętamy, że bezpieczeństwo na drodze, to nie tylko sprawny samochód, ale także odpowiednio dobrane opony.

Dobrane do sezonu

Jeżeli chcemy mieć pewność, że zawsze zatrzymamy się w odpowiednim momencie, to musimy mieć pewność, że będziemy mieli założone opony, które zostały opracowane na daną porę roku. Dlatego też, jeśli jest lato, to powinniśmy mieć letnie opony, a jeśli zbliża się zima, to odpowiednio wcześniej powinniśmy założyć opony zimowe.

Składają się one z różnych mieszanek, co sprawia, że zachowują się one wówczas adekwatnie do panującej pogody. Co więcej, trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że takie opony sezonowe, mogą się między sobą różnić w zależności od producenta, a to oznacza, że trzeba się dokładnie przyjrzeć ich parametrom. Wówczas będziemy mieli pewność, że wybraliśmy takie, które idealnie będą spełniały swoje zadanie i które będą pasowały do naszego samochodu.

Możemy zapytać wulkanizatora

Jeśli nie mamy pomysłu na to, jakie opony powinniśmy kupić, to koniecznie powinniśmy udać się do wulkanizatora. To on podpowie nam, na co zwracać uwagę podczas kupowania opon, co jest ważne, jakie parametry musimy wziąć pod uwagę.

Co więcej, pomoże nam również dobrać opony pod względem wielkości, bo musimy wiedzieć, że każdy samochód ma trochę inną ich wielkość i rozstaw, dlatego na to także trzeba zwracać uwagę, jeśli szukamy odpowiedniego dla siebie zestawu. A jeśli chcemy mieć całkowitą pewność, że bezpiecznie poruszamy się po drodze, to powinniśmy dopilnować, aby równocześnie zmieniać wszystkie opony, bo wówczas będziemy mieli pewność, że będą one w dobrej jakości i że wszystkie tak samo będą się zachowywały na trasie. Koniecznie zobaczmy jakie opony są proponowane na konkretny sezon. Czytajmy ich parametry, sprawdzajmy o nich opinie. Im większa będzie nasza wiedza na ich temat, tym będzie lepiej, a w razie czego, zawsze możemy się podpytać specjalistów o to, co wybrać.