eurohockey.pl Proces

Akcesoria do dziecięcego pokoju

https://www.decolicious.pl/dekoracje-scienne

Pokój dziecka powinien być tak urządzony, by malec nie tylko dobrze się w nim czuł, ale i mógł rozwijać w nim swoją ciekawość i kreatywność. Odpowiednio dobrane akcesoria do dziecięcych wnętrz dodadzą pomieszczeniu charakteru i sprawią, że będzie naprawdę pięknie się prezentować. Na jakie zatem dodatki do pokoju dziecięcego warto postawić?

Jak zaaranżować dziecięcy pokój?

Pamiętaj, że akcesoria do pokoju dziecięcego są ważne, ale dodatki nie mogą przytłaczać pomieszczenia. Zostaw dziecku odpowiednią przestrzeń do zabawy! Postaw na funkcjonalne meble i dobierz odpowiednią kolorystykę. Spraw, by wszystkie elementy współgrały ze sobą i stwarzały przyjemną atmosferę. Zrezygnuj z ciemnych mebli i dodatków i wybierz takie w jasnych barwach. Pastele, błękit, biel czy delikatna zieleń sprawią, że pokój wyda się większy, a dziecko będzie w nim chętniej spędzało czas. Pomieszczenie powinno być dobrze oświetlone – światłem naturalnym i sztucznym.

Zamiast ciężkich zasłon, wybierz rolety. Nie wieszaj też zbyt grubych i długich firanek.

Meble do pokoju dziecka

Jakie meble będą odpowiednie dla dziecka? Pamiętaj, by nie zabierały zbyt wiele dziecięcej przestrzeni. Muszą być funkcjonalne, ale dostosowane wymiarami do wielkości pokoju. Przy małych metrażach zadanie to jest utrudnione, dlatego warto pomyśleć o składanych meblach, wysokiej komodzie z wieloma szufladkami lub jednej, ale pojemnej szafie. Zamiast zwykłego fotela, możesz wybrać wersję wiszącą. A zamiast klasycznego stolika, możesz zdecydować się na niewielki stolik na kółkach, co pozwoli łatwo przesuwać go z jednego miejsca na drugie miejsce. Pamiętaj, by na fotelu czy na łóżku znalazło się wiele kolorowych poduch w ciekawe wzory.

Dobrym pomysłem będą poduszki z motywem ulubionych, bajkowych bohaterów. Z kolei miękkie pufy, takie w kształcie worków, dodadzą wnętrzu przytulnośc i staną się doskonałym miejscem na odpoczynek.

Dodatki dla dziewczynek i chłopców

Po dobraniu odpowiedniej kolorystyki i mebli, czas na wybór akcesoriów do pokoju! Warto stworzyć dziecku szerokie pole do zabawy. Chłopiec być może ucieszy się z namiotu tipi w indiańskim klimacie lub z łóżka w kształcie samochodu, a dziewczynce na pewno spodoba się baldachim lub woal nad łóżkiem. Warto pomyśleć także o dywaniku w ciekawe wzory – z motywem ulicy i samochodów lub placu zabaw. Taki dywanik stanie się polem do rozwijania wyobraźni i fajnej zabawy!

Ozdoby na ścianę do pokoju

Jednokolorowe ściany dziecięcego pokoju warto nieco ożywić! W sklepach dostępne są naklejki, przeznaczone specjalnie do naklejania na ściany. Wybierz je wspólnie ze swoim dzieckiem. Pomyśl także o ciekawych grafikach, które oprawione w ramkę i zawieszone na ścianę stworzą wyjątkowy klimat w pokoju dziecka.